Napewno każdy słyszał o technologii HTML i CSS, przynajmniej zdecydowana większość. Jeżeli czytasz ten artykuł to zaliczasz się właśnie do tej grupy, która już o tym słyszała. Jeżeli natomiast jesteś początkujący w tej dziedzinie a chciałbyś dowiedzieć się czegoś więcej warto zajrzeć do materiałów znajdujących się tutaj.
W rzeczywistości HTML i CSS są niczym innym niż tym, co widzisz przeglądając internet (są to strony, sklepy internetowe, szablony stron, blogi itd). Każda strona internetowa zapisana jest w języku HTML i CSS. Oczywiście dzisiejsze strony internetowe to nie tylko sam HTML i CSS - zawierają one również inne języki programowania m.in. JavaScript czy PHP. Aktualnie strony tworzone są z wykorzystaniem różnych rodzajów frameworków m.in. AngularJS, JQuery czy ostatnio bardzo popularnym Bootstrapie. Są to tylko przykładowe technologie, które mogą zawierać się w kodzie stron internetowych.
Rzeczą naturalną jest to, nie musisz umieć tego wszystkiego aby posiadać swoją własną stronę internetową. Jeżeli nie jesteś programistą, czy twórcą stron internetowych mogłeś nawet nie słyszeć o powyższych technologiach.